XIII TALLINN DESIGN FESTIVAL
10.09.—16.09.2018
Inimlikud linnad

Jaga üritust

Rõivadisainietendus D_O_M – DISAIN ON MOES

13.09. 20:00–21:00
Balti jaama ootepaviljon: Toompuiestee 37    Vaata kaardil

Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivad, mille loomisele samaväärselt disaintoodetega üleüldiselt on pühendatud märkimisväärselt aega. Rõivas, see kehale kõikse lähemal olev argine tarbeese, on määrava rolliga inimese tervisliku seisundi, liikumisvabaduse, turvalisuse, üldise heaolu osas. Võtkem aega, et neid siin ja praegu ka vaadata ning nautida.

Elamusliku lavastuse jooksul avanevad brändide sisu, nägu ja tegu. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kes otsivad alati järjest kaasaegsemaid lahendusi rõivaste valmistamisel ning püüdlevad ülima kvaliteedi poole igas aspektis. Need on rõivad, mis kestavad ning mida tasub parandada ja pärandada. Need on rõivad, mida kasutada nii argielus kui ka tähtpäeva melus.

Tervikliku lavastuse komponeerib koreograaf ja lavastaja Helina Reinjärv.

Helilise atmosfääri loob Rene Köster. 

D_O_M rõivadisainile pühendatud etenduse produtsent on Piret Mägi.

#D_O_M #disainonmoes #designisinfashion #TallinnDesignFestival

Kollektsioone esitlevad >>>>>>

ELLEN RICHARD

Uus kodumaine rõivabränd ELLEN RICHARD lähtub põhimõttest, et vähem on rohkem. Kollektsioooni läbivaks teemaks on mitmeti kantavad kleidid ja pluusid. Brändi looja ja disaineri Kristi Pärna sõnul on ülimalt oluline, et tänases asjadest ülekuhjunud maailmas saame soetada endale toote, mida on võimalik vastavalt vajadusele või meeleolule kohandada ja mis täidavad mitmeid eesmärke.

Põhjamaiselt lihtne ja praktiline kollektsioon koosneb igapäevastest elementaarsetest rõivaesemetest, mida saab kombineerida nii omavahel kui erinevate sündmustega. Tooted valmistatakse naturaalsetest kangastest ning õmmeldakse Eestis.

Kui äkki riidekapis olekski vaid mõned rõivaesemed?

STUUDIO-POOD asub Tallinnas, Telliskivi 60A

info@ellenrichard.com

www.ellenrichard.com

@ellenricharddesign

#ellenricharddesign

--

REET AUS

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks
muutmine ning taasväärtustava moekeskkonna arendamine. Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju.  

Upcycling meetodi rakendamiseks moetööstuses on valminud ka UPMADE® sertifikaat. Iga UPMADE® meetodil toodetud riideese Reet Aus kollektsioonis säästab keskmiselt 75% veest ning 88% energiast, võrreldes uue toote loomiseks kasutatavate vahenditega.

Mis siis, kui meie igapäevarõivad oleksid “kahjutud” ning omal moel teeksid hoopis head?

STUUDIO-POOD asub Tallinnas, Telliskivi 62

info@ausdesign.com

www.reetaus.com

@reetaus

#reetaus #upcycling #upmade


Foto: Krõõt Tarkmeel

Modellid: Eleonora ja Indrek

Meik ja soeng: Liina Pihel ja Madli Pihel

Stilistika: Anu Rieberg

--

EVE HANSON

Eve Hansoni uue autorikollektsiooni aluseks on teadmised ja teadlikkus, selles on

ühendatud tulevikku vaatav moeidee ja jätkusuutliku disaini ajatus.

Kontrastid ja vastandumised, loomulikkus ja erilised vormipaisutused on seatud

diskreetselt harmooniliseks tervikuks. Volüümikad ja kõnekad rõivad on kestvatest, valdavalt naturaalsetest ning funktsionaalsetest materjalidest. Kollektsiooni aluseks on monokroomne värvimaailm, millele igal hooajal lisandub värske tooniaktsent. Rõivaid kaunistab spetsiaalselt kollektsiooni jaoks valminud graafika illustraatori Tom Lind poolt.

Üks tähtsamaid fookuspunkte on kandmiskindlus ja kvaliteet.

Mis siis, kui täna soetatud rõivast saame kanda ka aastate pärast? Kas see ei võiks olla mitte erand, vaid tava?


info@evehanson.com

www.evehanson.com

@evehansondesign

#evehansondesign

Foto: Maiken Staak

--

HELVE ALLA, kollektsioon “TAASUUS”

Kollektsioon “TAASUUS” toob rõivastesse unustusehõlma vajunud kultuuripärandi. XIX sajandil levinud argielu riietuse olemuse tingis elustiil. Moe määras loogika. Kanga kasutus ja rõivaste iseloom olid tingitud vajadustest ja võimalustest. Ei midagi ülearust, ei midagi ebakindlat. Iga nüanss vääris oma kohta. Iga põhjus oli vastuvaidlematult põhjendatud.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala lõputööna valminud kollektsioon “TAASUUS” pälvis mitmeid tunnustusi Oma Mood moeetendusel, 2018 a EFF festivalil. Eripreemiana on autor Helve Alla kollektsiooniga “Taasuus” kutsutud D_O_M moeetendusele.

Ajaloos on palju mäletamis- ja kasutamisväärset. Kuidas vanu tarkusi tallel hoida ja edasi viia?

helve.alla@gmail.com

#helvealla #taasuus