XIII TALLINN DESIGN FESTIVAL
10.09.—16.09.2018
Inimlikud linnad

FestivalistXIII Tallinna Disainiöö Festival (10.- 16.09.2018)
Inimlikud Linnad / Human Cities


XIII Disainiöö toimub 10.-16. septembril 2018. Nädalaks elavnevad omapärased festivalikeskused üle terve Tallinna: ajalooline Balti jaama ootepaviljon, uus EKA hoone, Soolaladu, Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Viru keskus, Telliskivi, Solaris ja Alexela kontserdimaja, Kadrioru Tennisehall ning tosinad satelliidid erinevates asukohtades.

Seekordse disaini suursündmuse teema on "Inimlikud linnad". Selleks, et linnakeskkond jätkusuutlikum ja inimsõbralikum oleks, kannavad hoolt missioonitundega disainerid, arhitektid, urbanistid ja planeerijad. Inspiratsiooni ja tõendusmaterjali teiste linnade näidete põhjal saab näitustel ja konverentsil, mis tähistab neljaaastase üleeuroopalise projekti "Human Cities - Challenging the City Scale" edukat lõppu. Ootame lisaks kohalikele urbanistidele esinema nimekaid visionääre Kanadast [Mark Kingwell], Inglismaalt [Liam Young] ja Belgiast [Chantal Vanoeteren]. Linnaarengu huvilised saavad kuulda ja näha 11 linna, sh Milaano Polütehnikumi ja Aalto Ülikooli uuendusmeelseid projekte. Eesti tiim esitleb lõõgastuskapslit “HÄLO". Saksamaa tuntud disainiauhinna IF nominentide tööd täiendavad näitust tudengite vaatenurgast. Villu Veski ja Laura muusikaline heliteos “Inimlikud linnad” paneb projektile väärika punkti.

Seekordse disainifestivali teeb eriliseks võimalus tutvuda Eesti disaini paremikuga Viru keskuses. Kuna on Eesti Disainiauhindade aasta, antakse pidulikul galal välja tootedisainiauhinnad BRUNO ja SÄSI ning auhinnad graafilise ning teenusedisaini vallas.

Rahvusvahelise graafilise disaini kogukonna panuseks on näitus "Dialoog".

Eesti Arhitektuurimuuseumis saab kogu septembri jooksul teha tutvust Lutheri tehase välisesindusest väljakasvanud Isokoni põneva ajalooga. Londoni eramuuseumi teksti ja pildimaterjali täiendavad Lutheri tehase tootenäited ning replikatsioonid Isokoni toodetest, mille arenguloo juures olid Bauhausist tuntud disainerid Walter Gropius, Marcel Breuer jt. Vineeriajalugu kajastava näituse toovad tänasesse päeva näidised innovaatilistelt tootjatelt. Võimalus on osaleda ka töötoas.

Vineeriteemale puhuvad loengutega elu sisse Jüri Kermik, John Allan, Elizabeth Darling, Karen Jagodin ja Magnus Englund.

Ungarist jõuavad Disainiööle näited kantavatest tehnoloogiatest ja digitaalse käsitöölabori saavutustest. Otsitakse vastuseid, kuidas traditsiooniline käsitöö saab tänapäevases digitaalses maailmas jätkuda ilma väärtust kaotamata.

Tavapäraselt näeb disainikoolide väljapanekul, missugused arengud erinevates haridusasutustes on aasta jooksul toimunud. Näha saab ka Ljubljana ja Graz ülikoolide tudengitöid. Sotsiaalse närviga tudengitele toimub Design For All kogemustuba.

Festivali tõmbenumbrid on moeetendus, disainerite välkloengud ja PechaKucha, Disainitänav ja Moepõik. Valgusinstallatsioonid juhivad teed festivali tõmbekeskustesse. Tunnelihelide saatel toimub Kristjan Kannukese uue plaadi esitlus.

Saab osaleda omapärasel tuuril "Suletud uks", kus on võimalus uitama minna üllatusi täis kohtadesse, kuhu muidu ei pääse. Üritusi jätkub kogu perele, uudistada saab linnatemaatilist laste joonistuste näitust ning toimuvad õpetuslikud töötoad "Child Culture Design” (Laste kultuuri disain).


Vaata 2016 festivali muljeid siit
Vaata 2017 festivali muljeid siit.

Korraldajad

Peakorraldaja
Ilona Gurjanova
+372 55573687
Kommunikatsioon
Evelin Ojamets
+372 5212890
Sotsiaalmeedia ja turundus
Kirke Tatar
+372 55590787
Infopanga juht & Satelliidid
Jaanika Kikkas
+372 56651858
Rõivadisainietendus
Piret Mägi
+372 55977444
Disainijuht
Helena Koop
+372 5061472
Disainitänav kuraator
Kristin Kivimäe
+372 58132313
Disainikoolide väljapaneku kuraator
Victoria Rüütel
+372 5253235
Erinevad projektid
Madlen Hirtentreu
+372 53437070
Valgusinstallatsioonid
Indrek Leht
+372 56135536
Vabatahtlike koordinaator
Gea Rebas
+372 5025407
Väliskülaliste juht
Jana Pala
+372 55647575
Fototiimi juht
Mirjam Rausberg
+372 56857859
Fototiimi juht
Tago Kalbri
+372 58130134

Kontakt

MTÜ DisainiÖÖ
info@disainioo.ee

Majutus


Disainiöö majutuspartneriks on Solo Sokos Hotel Estoria, kes pakub erihinda 110€ (ühene tuba)/120€ (kahene tuba) koos hommikusöögiga Disainiöö Festivali külastajale. Soodustuse saamiseks kirjutage estoria.reservation@sok.fi ja kasutage sooduskoodi “BDESIGN”.  

Estoria hotell asub südalinnas aadressil Viru väljak 4, 10111 Tallinn, Estonia

Solo Sokos Hotel Estoria
Eesti disaini ja lugude hotell Estoria on privaatne oaas linnakeskuses nii ärikohtumisteks kui rahulikuks puhkuseks. See hotell tutvustab Eestit oma külalistele täiesti unikaalsel viisil – iga hotellituba räägib ühe Eestit tutvustava ja intrigeeriva loo ning lugusid kohtab klient oma igal sammul kogu hotellis. Kas teadsite, et maailma esimene avalik jõulukuusk püsitati Tallinnas 1441. aastal või et maailma vanim käsitulirelv “Otepää püss” on pärit Eestist? Lisaks leidub üle hotelli rohkelt kohalikku disaini.
Estoria iga numbrituba pakub erilist luksusta – need NASAs välja töötatud erilise materjaliga voodid parandavad naha pindmist vereringet ja garanteerivad hea une. Hotell on valitud külaliste poolt TripAdvisoris viie parima Eesti hotelli hulka.
Hotelli igalt korruselt leiab lounge`i, mis on sobilik erinevateks kohtumisteks. Tervislik ja rikkalik hommikusöök on välja töötatud koostöös Eesti toitumisteadlastega ja valitud linna parimaks.
Hotell asub linna südames ja Viru hotelli kõrval, kust on ka otsene ligipääs Viru konverentsikeskusse ja kaubanduskeskusse.